Podczas parady rozpoczynającej Lwóweckie Lato Agatowe zapraszamy, jak co roku, na nasze sierpniowe dni ceramiki. W tym roku odbędą się one po raz dwudziesty drugi. To największe targi ceramiczne w Polsce.

W Bolesławcu ponad 100 wystawców zaprezentuje swoje unikatowe wyroby ceramiczne. Na skwerze bolesławieckiego rynku staną autorskie, wielkie piece ceramiczne Mateusza Grobelnego i Karoliny Gorczyńskiej. Przez miasto przejdzie kolorowa parada Ceramiczny Karnawał. Muzycznymi gwiazdami będą Kate Ryan, Golec uOrkiestra, Grzegorz Hyży oraz Pectus. Dzieci i rodzice zostaną zaproszeni do miasteczka ceramicznego, gdzie będą pod okiem instruktorów bawiły się gliną: lepiły z niej, malowały biskwity, toczyły dzbanki na kole garncarskim.

Podczas święta odbędą się ważne wystawy poplenerowe dwóch (51. oraz 52.) Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno – Rzeźbiarskich w Bolesławcu. Zaprezentowane zostanie również nowe wzornictwo w ceramice bolesławieckiej, wystawa obejmująca najnowsze projekty dekoracji i form bolesławieckich producentów ceramiki: Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o., „Ceramiki Artystycznej” i Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński&Zwierz.

W tym roku sponsorami Bolesławieckiego Święta Ceramiki są:

Kopalnia Gipsu i Anhydrytu Nowy Ląd w Niwnicach, która w 2015 roku obchodziła swoje 60-lecie. W ostatnich piętnastu latach, pod skrzydłami Grupy ATLAS, kopalnia zaczęła się dynamicznie rozwijać. Wprowadzono nowe technologie i unowocześniono linie produkcyjne oddając do użytkowania: mieszalnie spoiw gipsowych i anhydrytowych, przemiałownię mączki anhydrytowej, oddział produkcji gipsów. Zbudowano od podstaw kopalnię podziemną gipsu na Polu Radłówka.

ING Bank Śląski uhonorowany główną nagrodą i tytułem Gwiazdy Bankowości przyznawaną za całokształt działalności w 2015 roku w rankingu przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz PWC. Bank został również wyróżniony w kategoriach: „Tempo rozwoju”, „Struktura biznesu” oraz „Innowacyjność”.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o.o. posiadające długą i bogatą tradycję sięgającą XVI wieku. Dostarczana przez Przedsiębiorstwo woda pochodzi z ujęć głębinowych. Dbając o jej wysoką jakość, spółka systematycznie prowadzi badania w nowoczesnym laboratorium posiadającym akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. PWiK zostało uhonorowane w 2013 roku nagrodą „Gazele Biznesu”. Jest Firmą Roku 2012 i Firmą Roku 2013 oraz posiada certyfikaty: „Rzetelna Firma”, „Przedsiębiorstwo Fair Play”, Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy i Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego zgodny z wymaganiami międzynarodowej normy ISO/IEC 17025:2005.

Ekonaft-Paliwa, hurt paliw, własne stacje oraz stacje franczyzowe. Firma istnieje od 1999 roku. Domeną jest hurtowa i detaliczna sprzedaż paliw płynnych i olejów opałowych. Paliwa Dolny Śląsk, paliwa lubuskie.

COMFORT S.A., jeden najnowocześniej wyposażonych zakładów prefabrykacji w Polsce. Zajmuje 19,6 ha powierzchni, 16 tys. m2 hal produkcyjnych, 8,5 tys. m2 powierzchni magazynowych (składowych). Posiada laboratorium prowadzące działalność kontrolną oraz badawczo-rozwojową dla potrzeb zarówno naszego przedsiębiorstwa jak i innych podmiotów gospodarczych, własną stolarnię i warsztaty naprawcze. Prowadzi produkcję akcesoriów i oprzyrządowania. Wyroby COMFORT s.A. odpowiadają istotnym europejskim wymaganiom dotyczącym zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Partnerem imprezy jest TAURON Polska Energia S.A. spółka dominująca w Grupie TAURON. Podstawową działalnością Grupy TAURON jest wydobycie węgla, wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa TAURON angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Współpracuje, między innymi, z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Polskim Komitetem Olimpijskim.

Oraz Tomczyk Rafał. Konstrukcje i pokrycia dachowe, firma działająca w branży Materiały i pokrycia dachowe od 1991 roku.

 

Kontakt z nami

Informacje dla wystawców
75 645 35 98

Informacje dla ceramików
75 644 55 93

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej
75 645 32 90
 
 
 
 
 
 
 
 

Adres

Bolesławiecki Ośrodek Kultury -
Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

 

 Sponsorzy 30. Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2024:

 

Sunday the 21st. .